Podsumowanie 1. kolejki

Za nami inauguracyjna kolejka rozgrywek o mistrzostwo klasy B (grupa Bydgoszcz IV). W sześciu rozegranych meczach padło 28 bramek, co daje średnią 4,66 gola na mecz. Sędziowie łącznie pokazali 7 żółtych kartek. W klasyfikacji strzelców na prowadzenie wyszedł Piotr Bryzgalski z Pałuczanki Żnin, który wbił Olimpii Dąbrowa hat-tricka. Po dwa gole zdobyło czworo graczy, wśród których znalazł się nasz Jarosław Milejczak.

Kanonady kibice oglądać mogli w Radłowie, gdzie miejscowy Hermes po znakomitej drugiej połowie pokonał LZS Kościelec Kujawski 5:3. Goście do przerwy prowadzili 0:1, ale po zmianie stron, nie mając graczy rezerwowych wyraźnie opadli z sił i gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dziewięć goli z kolei padło w Wielowsi, gdzie miejscowy LZS uległ swojemu imiennikowi z Grochowisk Księżych 3:6. Goście, prowadzeni przez doskonale znanego w Brzyskorzystewku Dawida Łukomskiego, podobnie jak Hermes, do przerwy przegrywali jednym golem, ale po zmianie stron przyspieszyli i zdecydowanie zwyciężyli 3:6.

Jednostronny przebieg miały mecze w Dąbrowie k/Mogilna oraz oddalonej o kilkanaście kilometrów Dąbrówce. W Dąbrowie miejscowa Olimpia nie miała zbyt wiele do powiedzenia w potyczce z Pałuczanką, przegrywając wyraźnie 0:3. Wszystkie gole dla przyjezdnych zdobył Piotr Bryzgalski. W Dąbrówce z kolei spokojny komplet punktów wywalczył KP Brzyskorzystewko, po golach Jarosława Milejczaka pokonując Pogoń II Mogilno 0:2. Wynik meczu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania, w którym zdecydowanie przeważaliśmy i gdyby dopisała skuteczność, to wygrana mogła być bardziej okazała a Marek Matuszak w bramce raczej się wynudził.

Zgodnie z oczekiwaniami 3 punkty na własnym boisku zainkasował Orzeł Kcynia, pokonując Promień Szczepanowo 2:0. Wygraną miejscowi zapewnili sobie jednak dopiero po zmianie stron, kiedy to do siatki gości trafiali młodzi Hallas i Łukomski.

Do podziału punktów doszło w Dziewierzewie. Orion już po kilkunastu minutach prowadził z LZS-em Jadowniki 2:0, jednak drużyna z Gminy Żnin zdołała odrobić straty i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

W 1. kolejce zatem do większych niespodzianek nie doszło. Patrząc na tabelę poprzedniego sezonu, zwyciężali faworyci, a w walce o awans kandydata upatrywać należy w czwórce: Pałuczanka, Hermes, Jadowniki oraz KP Brzyskorzystewko.

Szczegółowe raporty z wszystkich meczów znajdziecie klikając na wyniki poszczególnych spotkań a w zakładce "Sezon 2016/2017" dostępne są szczegółowe statystyki drużyn oraz wszystkich zawodników z naszje grupy B-klasy. Wszystkie dane zamieszczane są w oparciu o system Extranet.